הדרכת הורים אונליין


אני מעבירה הדרכות הורים באמצעות כל אמצעי התקשורת הנפוצים כיום. הדרכת הורים באמצעות זום (Zoom) או סקייפ (Skype) היא הדרך היעילה ביותר להדרכת הורים אונליין.

להנחיית הורים און ליין, יש מספר יתרונות לא מבוטלים. קודם כל אין צורך להתרוצץ בדרכים. אבל הייתרון היותר חשוב הוא האפשרות לעבור את הדרכת ההורים בשעות הערב. ניתן לקבל הדרכת הורים גם בשעה 9 בערב, אחרי שהילדים הולכים לישון, באווירה שקטה ונינוחה. למי שזמנו קצר באמצע השבוע, אני עובדת גם בימי שישי. לאחרונה הוספתי גם אפשרות לקבל הדרכת הורים און ליין באמצעות סיגנל או טלגרם.

אמצעים אלו מאפשרים תקשורת באיכות מצוינת, והניסיון מראה שאלו כלים יעילים מאד. סקייפ או זום קל מאד להתקנה חינם. רצוי וכדאי להשתמש באוזניות.

אופציות אחרות להדרכת הורים אונליין היא שיחת וודאו באמצעות ווטסאפ (WhatsApp). זה טיפה פחות נוח כי זה דורש להשתמש בטלפון ולא במחשב, אך עדיין טוב ואפשרי. כמו כן ניתן לעשות הדרכת הורים באמצעות מסנג'ר של פייסבוק (Messenger) ואפליקציות ווידיאו אחרות כגון טלגרם (Telegram) או וויבר (Viber). תושבי המזרח יכולים להשתמש בוויצ'ט (WeChat).

חדווה בנטל: 052-3755095

דואר אלקטרוני: hedva@bental.com

כמובן שקיימת גם אפשרות להדרכת הורים טלפונית. אפשרות זו היא האחרונה בתור, שכן היא אינה שיחת ווידאו. עם זאת זו אופציה שרירה וקיימת.

הדרכת הורים אונליין – שאלות ותשובות

כיצד מתבצעת הדרכת הורים אונליין?

הדרכת הורים באמצעות מחשב או טלפון, מתבצעת בדומה מאד להדרכת הורים אישית. פגישה ראשונה היא פגישת הכירות, בה אלמד על הנעשה במשפחה, מה הבעיות, וכבר אתן כלים ראשונים להתמודדות. בפגישות הבאות נמשיך ונראה כיצד עבדו הדברים, נלבן את הסיטואציות, ונקבע כיצד להמשיך.

כמה מפגשים נדרשים?

אין מספר מדויק של מפגשים. כל מקרה לגופו. יש מקרים לתוצאות מצוינות כבר אחרי שני מפגשים. יש בעיות מורכבות יותר, הדורשות סידרת מפגשים גדולה יותר.

האם הדרכת הורים באינטרנט שקולה להדרכה פנים מול פנים?

אם יש משהו שמגפת הקורונה לימדה את כולנו, זה שהטכנולוגיה נותנת לנו אלטרנטיבות מעולות לפגישות פנים מול פנים. יש אמנם יתרונות לתקשורת אישית בין אנשים, פנים מול פנים. עם זאת, הדרכת הורים אונליין יכולה לתת תשובה מצויינת לכל הצרכים. והניסיון של השנה האחרונה מראה שזה עובד מצויין. חשוב לציין שבאמצעות פגישות און לין אני יכולה לתת הדרכות גם למי שגר רחוק ואף בחו"ל. נתתי כבר הדרכת הורים במגוון רחב של מקומות בעולם, ובינהם ניתן למנות את פריז, לונדון, ניו יורק, לוס אנג'לס, ברלין ומקומות נוספים בארה"ב, בריטניה, אירופה, קנדה ואסיה.

באיזה שעות אפשר לקבל הדרכה אונליין?

אפשר לקבל הדרכה ברוב שעות היממה. השעות הפופולריות ביותר הן שעות הערב, לאחר שהילדים הולכים לישון. ניתן לקבל הדרכה גם בשעה 21:00. בנוגע לתושבי חו"ל הנמצאים באזורי זמן שונים, ניתן למצוא שעה שמתאימה לשני הצדדים.

מה צריך להכין כדי לקבל הדרכת הורים אונליין?

רצוי חיבור טוב ויציב לאינטרנט. אפשר וכדאי להשתמש במחשב, תוכנת סקייפ, ווטסאפ (Whatsapp), ואפשר גם להשתמש בטלפון, בכל אפליקציות המסרים הנפוצות. החל מסיגנל ועד לטלגרם.

כיצד מתבצע התשלום?

הכי פשוט לשלם באמצעות אחת מאפליקציות התשלומים הנפוצות בארץ, כגון ביט (Bit) או פייבוקס (PayBox).

איזה עוד שירותים ניתן לקבל אונליין?

מלבד הדרכת הורים, אני גם מאמנת קשב וריכוז וליקויי למידה באמצעות שיטת רביב. גם את האימון ניתן לתת באמצעות האינטרנט אונליין.

מהי הדרכת הורים

הדרכת הורים הפכה בשנים האחרונות לכלי עזר משמעותי וחשוב, להורים שנתקלים בבעיות בבית. החל מבעיות בגיל הרך ועד לגיל ההתבגרות. גם חלק מהמשפחות בימינו אינן משפחות קלאסיות של 'אמא, אבא, ילדים'. ניתן לראות היום משפחות חד הוריות, להט"ביות, גרושים, פרק ב', משמורת משותפת ועוד. כל זה עלול לגרום לבעיות ולקשיים בגידול וחינוך ילדים.

אני, כמדריכת הורים בעלת שנים רבות של ניסיון, יכולה להועיל רבות לפתור את הבעיות השונות. בעיות שינה, אכילה, משמעת, שיעורים, ריבים ועוד, לכל אלו יש כלים ופתרונות. שיטת אדלר היא אחת השיטות המובילות בתחום הדרכת ההורים. השיטה מבוססת על עבודתו של אלפרד אדלר, והיא היוותה אבן דרך בנושא היחסים במשפחה.

השיטה שמה דגש על כבוד הדדי, התייחסות לילד כאל אדם תוך שימת לב לרצונותיו צרכיו, ומקומו בחברה. הטיפול מתבסס על מספר מפגשים, בהם אני מקבלת תמונה לגבי הנעשה במשפחה, ונותנת כלים והדרכה כיצד לטפל נכון בסיטואציות השונות.

חדווה בנטל: 052-3755095

דואר אלקטרוני: hedva@bental.com