מיכל דליות – סופר נני


מיכל דליות היא אולי מדריכת ההורים המפורסמת ביותר בארץ. רבים מכירים אותה מהופעותיה בטלוויזיה. וניתן לאמר שהיא תרמה רבות להעלאת המודעות על נושא 'הדרכת הורים' לציבור בישראל.

מיכל דליות החלה את דרכה המקצועית בלימודים במסגרת העתודה האקדמית בסמינר לוויסקי, שם הוסמכה להיות גננת או מורה לכיתות א' ב'. היא החלה לעבוד כמורה מחליפה בבית הספר בו למדה כילדה.לאחר הולדת הילד הראשון עבדה לסירוגין כגננת תוך לידת ארבעת ילדיה.

בשנת 1979 פתחה מיכל דליות גנון לבני שנתיים, לאחר לידת ביתה הרביעית הפסיקה את עיסוקה בתחום החינוך ועבדה במקומות ובתפקידים שונים.

בשנת 2002 הצטרפה לחבר הנהלת מכון אדלר ולאחר כשנתיים שימשה כמנהלת בית הספר להורים והפכה גם להיות מאמנת במכון, שם צברה ניסיון רב. את עבודתה כמנהלת סיימה ב-2007.

תוכנית הטלוויזיה סופר נני


הרומן של מיכל דליות עם הטלוויזיה, החל במהלך מלחמת לבנון השניה. בתקופה זו שימשה כיועצת ומרואיינת בתוכניות ארוח ויעוץ שונות בטלוויזה.

בשנת 2006 הוחלט בערוץ 2 (קשת), להעלות גירסה ישראלית לפורמט הבריטי ששודר בערוץ 4 בהצלחה רבה, supernanny, ולמשימה נבחרה מיכל דליות. בשנת 2007, פרצה מיכל דליות לתודעה הציבורית עם התוכנית 'סופר נני' ששודרה בערוץ 2.

בתוכנית מגיעה מיכל לבית של משפחה כלשהי, הנמצאת בקונפליקט מבחינת היחסים בתוך הבית. בדרך כלל מדובר במקרים בולטים של חוסר תפקוד, כמו למשל ילד שעושה כל העולה על רוחו בבית, מבלי שההורים ידעו כיצד להשתלט על המצב. דוגמאות נוספות הם קונפליקטים בין ההורים.

התוכנית מורכבת ממספר שלבים טיפוסיים:

  • בשלב הראשון – מיכל דליות מבקרת בבית ומתרשמת ללא התערבות
  • בשלב שני – ההורים מוזמנים לשיחה, צופים ביחד בקליפים שצולמו, ומתגבשת תוכנית פעולה
  • שלב שלישי – ביקור אינראקטיבי של מיכל דליות במקום, כאשר היא 'מגננת' את ההורים ברקע.
  • מתן שיעורי בית להורים
  • ביקור חוזר, תיקונים והדרכה נוספת
  • סוף טוב

התוכנית זכתה להצלחה רבה, והגיעה אף לשיאי רייטינג של 30%. אף על פי כן, הושמעה לעיתים ביקורת על התוכנית. כך למשל ביקר "ניר קיפניס" במאמר בגלובס, את השימוש בילדים בתוכנית.

המאמר מיכל דליות עודכן לאחרונה בתאריך: 13 מאי 2018

חדווה בנטל
חדווה בנטל (.B.A) מנחת הורים לפי שיטת אדלר. בהכשרתי, אני בוגרת מכון אדלר, מכון מעגלים והטכניון. אני בעלת ניסיון של מעל 12 שנים בהדרכת הורים והדרכה של קבוצות, ומאחורי ניסיון של אלפי הורים. אני מתמחה בהדרכת הורים פרטנית, בעיות קשב וריכוז, תאומים, הגיל הרך ועוד. ניתן לקבל הדרכת הורים בצפון: בחיפה, בקריות, בעמקים, רמת ישי, יקנעם ובאזורים נוספים בארץ לפי דרישה.