הדרכה הורית בחיפה


לפני שנעסוק בייחודיות של 'הדרכת הורים חיפה', הבה נראה מה היא הדרכת הורים באופן כללי. ובכן, הדרכת הורים (או לפעמים משתמשים במושג הנחייה הורית), הוא תהליך שבו הורים אשר נתקלים בקשיים הקשורים בגידול ילדים, פונים לעזרה חיצונית. בדיוק כפי שפונים לרופא כאשר מרגישים לא טוב.

מהי הדרכת הורים?


קיימות אסכולות שונות של הדרכה הורית. הטיפול שאני נותנת מבוסס על השיטה של אדלר. העיקרון מאחורי הגישה של אדלר הוא העמדת האדם והייחודיות שבו במרכז. תפיסת העולם על פי אדלר מקדם את הרעיון שיש לכבד את האדם ולא לנקוט כלפיו גישה שיפוטית. הנחת היסוד של אדלר אומרת כי בני האדם הם יצורים חברתיים, הפועלים בסביבה חברתית, ויש להם רצון להשתייך ולהיות מקובלים בחברה. כאשר מדובר על יחסי הורים ילדים, הגישה אומרת שיש להתייחס לילדים באופן מכובד, ולצפות מהם לאותו הדבר.

בתהליך הדרכת הורים, אני בודקת ומנתחת סיטואציות ובעיות בהן נתקלים ההורים בגידול הילדים. ההורים מקבלים ממני כלים ושיטות לפתור קונפליקטים. הנחיית הורים יעילה יכולה לשפר מאד את היחסים במשפחה.

הדרכת ההורים יכולה להיות במסגרת של סדנה, או הדרכת הורים פרטנית. אני מקיימת סדנאות הורים בחיפה ובקריות. בסדנאות עוברים על נושאים שונים הקשורים להדרכת הורים, אך לא ניתן להעמיק בבעיות הספציפיות למשפחה. כאשר יש צורך להיכנס לפרטים, עדיף לעבור להדרכה הפרטנית.

מאפיינים של הדרכת הורים בחיפה


הדרכת הורים בחיפה מושפעת מהרכב האוכלוסייה הייחודי שיש בעיר. אזורים כמו קריית אליעזר מאופיינים בהרבה עולים חדשים וותיקים. הבעיות שיש לאוכלוסייה זו קשורה להבדל מנטליות בניהם לבין התושבים הוותיקים יותר. באזור הכרמל קיימת אוכלוסייה יותר מבוססת, עם בעיות שטיפוסיות למשפחות עם הורים קרייריסטים, וילדים שגדלים בסביבה חברתית של מעמד בינוני גבוה. כך למשל ניתן לראות שם בעיות הקשורות לחוסר זמן של ההורים, או התמודדות של ילדים בסביבה תחרותית. קריית חיים שייכת אומנם לחיפה מבחינה מוניציפאלית, אך האוכלוסייה שלה טיפוסית יותר לאזור הקריות.

אני מעבירה הדרכת הורים בחיפה, בקליניקה במרכז הכרמל או באזור הצ'ק פוסט. פגישה של הדרכת הורית אורכת בדרך כלל כשעה ויש צורך בדרך כלל בארבע עד חמש פגישות על מנת להגיע לתוצאות טובות.

המאמר הדרכת הורים בחיפה עודכן לאחרונה בתאריך: 1 ינואר 2018

חדווה בנטל
חדווה בנטל (.B.A) מנחת הורים לפי שיטת אדלר. בהכשרתי, אני בוגרת מכון אדלר, מכון מעגלים והטכניון. אני בעלת ניסיון של מעל 10 שנים בהדרכת הורים והדרכה של קבוצות, ומאחורי ניסיון של אלפי הורים. אני מתמחה בהדרכת הורים פרטנית, בעיות קשב וריכוז, תאומים, הגיל הרך ועוד. ניתן לקבל הדרכת הורים בחיפה בקריות, בעמקים, רמת ישי, יקנעם ובאזורים נוספים בארץ לפי דרישה.